×

A herepiercingtől a fülcimpatágítóig – beszéljünk a férfi ékszerekről!

ENGLISH VERSION IS AVAILABLE
by
2021. 05. 3.

A főcímben lévő két testékszer az, amit soha nem fogok megérteni, úgyhogy inkább nem is írok róluk. Én általában egyébként is ódzkodom a túlékszerezett férfiaktól, biztosan azért, mert én magam sem hordok túl sok kiegészítőt. De természetesen itt is vannak kivételek, hiszen rengeteg férfinak áll jól a karkötő, akár a fülbevaló, de továbbmegyek, még a pecsétgyűrű is – ez utóbbit viszont tényleg csak annak javaslom, aki bíbort visel, vagy királyi felmenőkkel rendelkezik.

Viccet félretéve, egy pecsétgyűrűhöz öltözködni kell, a ruhát hozzá viselni kell, és nem csak úgy hordani. Tehát egy brill gyűrűhöz lehetőleg ne gumitalpú cipőben és farmerben, hanem minimum egy zsakettben jelenjünk meg, és még véletlenül se a mutatóujjunkon hordjuk (ez egyébként régen a prostituáltak védjegye volt) mert a pecsétgyűrű csak és kizárólag a kisujj kiváltsága.

Aki rendelkezik egy ízéses családi címerrel, annak a pecsétgyűrűbe gravírozása egyébként szép lehet a fent említett öltözködési szabályokkal kiegészítve. Régen az erre jogosultak úgy hitelesítették a hivatalos dokumentumokat, hogy forró viaszt csepegtettek a papírra, amibe belenyomták a címeres gyűrűt.

Aztán jött Bíró László a golyóstollal, meg a könyvkötők az enyves borítékkal és ez a “szeánsz” el is tűnt a gyakorlatból.

A gyűrű viselése egyébként már az ősidők óta elterjedt volt a férfiak körében is, ezzel (is) fejezték ki társadalmi és vagyoni helyzetüket, családi állapotukat. Apropó, család, házasság, jegygyűrű! Általában a jobb kéz gyűrűs ujján hordjuk, és lehetőleg aranyból, vagy fehér aranyból készül.

©Getty Images

A gyűrű mellett az örök klasszikus a karóra. Vitathatatlanul ez a legszebb és leghasznosabb kiegészítő. Manapság már minden féle/fajta található a palettán, de azért érdemes arra is figyelni, hogy mikor milyen ruhához és alkalomhoz milyen órát viselünk. Gumiszíjas csak sportoláshoz passzol, egy aranyórához pedig minimum egy zsakett dukál. Ennek finomabb változata az ezüst óra vagy egy (valódi!) bőrszíjas verzió, amelyek viselésével biztosan nem lövünk mellé, hiszen bármikor hordható. Mint az örökérvényű kiegészítőknél általában, itt is érdemes egyszer befektetni, de akkor nem spórolni a minőségen. 

A férfi nyakláncnak és karkötőknek elég vegyes a fogadtatása, egyesek ki nem állják, mások le nem vennék. A lényeg, hogy próbáljunk igényes darabokat választani, a több kevesebb elmélet itt is megállja a helyét, hacsak nem 50 Cent a becses nevünk.

(Cover: Thomas Sabo)