A The Golden Issue a versenyszellem pszichológiáját járja körül, amit mi mással reprezentálhatnánk, mint az élsportolói attitűddel? Címlapon az olimpiai bajnok Gulyás Michelle és Tótka Sándor.
A Fashion Street Magazin legújabb lapszáma a versenyszellem pszichológiáját járja körül a klasszikus értelemben vett arénán belül és kívül. A tematikánkat tálcán kínálják a frissen érmet nyert olimpikonjaink: a Párizsban első aranyérmét szerző öttusázó, Gulyás Michelle, valamint Tótka Sándor kajakos, aki a tokiói arany után Párizsban ezüstöt nyert.
A siker és a kudarc mércéiről, az éremszínekben mért nagyságról, terhek cipeléséről és a kanapéhuszárok véleményéről (is) beszélgettünk az interjúalanyokkal. Mert bár úgy tartja a mondás, hogy nem minden arany, ami fénylik, a hazai közvélemény erről máshogy vélekedik – itthon kizárólag az arany az, ami fénylik. Az őszinte beszélgetés mellett természetesen egy izgalmas divatfotóanyagot is készítettünk a két olimpiai bajnokkal, hogy megmutassuk, ahogyan még sosem láttuk őket. Ahogyan Wertán Botond látja őket, mindezt Horváth Ottó és Déri Nikosz stylingolásával.
Ha már sport és divatmagazin: nem tudtunk nem foglalkozni az újhullámos divatmarketing múzsáival sem, azaz az élsportolókkal. Cselőtei Boglárka azt vette számon, hogyan mosódik össze és milyen remekül megfér egymás mellett a két fogalom: a divat és a sport. A téma örömére egy gyönyörű divatanyag is készült Mihály Zoltán fotós és Kiss Márk stylist/tervező jóvoltából. A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokot egy egész napra birtokba vette a kreatív stábunk, az eredmény pedig egyértelműen aranyérmes.
A belső tartalmakban „kiszabadulunk” az arénából, az élsport berkeiből, és azokkal a versenyszituációkkal foglalkozunk, amelyek teljesen feleslegesek az emberek életében, mégsem tudjuk elengedni őket. Versengünk a szüleink szeretetéért, versengünk a párkapcsolatunkban, versengünk a munkahelyünkön – pedig ez olyan, mint egy pontozásos sportág, sosem lesz objektív győztes.
Pont ezért született egy olyan egyedülálló divatfotóanyag, amelyben nemcsak két eltérő generációból választottunk modellt, de fotósból is kettő volt! Jelen Ádám és Rab Roland között azonban nem hirdettünk győztest, hogy megszabaduljunk a kényszeres eredményhirdetés terhétől. Mindkét modell gyönyörű, mindkét fotós tehetséges, és nem, ez nem egy kib*szott verseny.
Erről írt Antoni Rita, aki ösztönös versengésről, tanult szolidaritásról, a hiperversengőkről és a rivalizálás mozgatórugóiról kérdezte F. Lassú Zsuzsa pszichológus álláspontját. Egy másik cikkben Obersovszky Gyula a tőle megszokott pikantériával és őszinteséggel írt a párkapcsolati és a családon belüli rivalizálásról.
Apropó, család! Háziverseny című rovatunkban olyan sikeres családok tagjait kérdeztük, akik ugyanazt a hivatást választották. A szereplőink kiválasztásakor fontos volt, hogy ne csak az egyes szakmák legyenek eltérőek a tágasabb perspektíva miatt, hanem a családtagok közötti viszonyrendszer is. Így történt, hogy egy sportoló testvérpár, egy színész házaspár és egy zenész apa-fia válaszoltak a kérdéseinkre. A vízilabdás Vigvári fivéreket, az idősebb és ifjabb zenész Balázs Elemért valamint Józsa Bettinát és Tasnádi Bencét faggattuk elsősorban arról, hogy a szeretet felülírja-e a szakmai/emberi hiúságot. Az interjúkra nagyon szépen reflektáló fotóanyagot Petrikovits Olivér készítette, a vizualitást pedig Vincze Dóri stylingja erősítette.
A Fashion Street Magazin hasábjaiból az irodalom sem hiányozhat: a tematikára reflektáló novellákat ezúttal olyan kortárs szerzők készítették a számunkra, mint Szentesi Éva és Jászberényi Sándor. Külön köszönet illeti az írásos anyagokat illusztráló művészeinket is, Mészáros Lúciát és Török Juttát, akik gyönyörű rajzaikkal tették még egyedibbé ezt a lapszámot.
A magazint megtaláljátok a Relay és Inmedio újságosstandjain, a nagyobb hipermarketekben és töltőállomásokon. Ezen kívül a Bestsellers könyvesboltban, valamint végre online is megrendelhető, a Magazinly oldalán!