Rengeteg ellentmondásos tanács kering arról, hogy mi a „legjobb” módja a hajápolásnak, nem is beszélve arról, hogy hogyan szárítsunk hajat. Vannak akik azt állítják, hogy az egyetlen egészséges megoldás, ha mindenképp elkerüljük a hőt. Mások viszont azt mondják, hogy a hajszárító használata valójában jobb – különösen akkor, ha a megfelelő technikát alkalmazzuk.
De mi az igazság? Bár a haj természetes megszáradása valóban a legegyszerűbb módnak tűnhet a haj szerkezetének megóvására, nem mindig a legpraktikusabb választás. Sőt, előfordulhat, hogy nem is a legegészségesebb. Az alábbi tippek segítenek abban, hogy a lehető legkíméletesebben szárítsunk hajat.
A helyes hajszárításhoz először azt is fontos megérteni, hogy hogyan hat a víz a hajra. Minden hajszál egy összetett szerkezet, amely keratinból épül fel. A külső réteg, amit kutikulának hívunk, olyan kemény mint a köröm. A belső réteg szintén keratinból áll, viszont sokkal rugalmasabb halmazállapotú. Ez a réteg adja a hajszálak erejét és rugalmasságát. Ha azonban a haj nedves lesz, a szerkezete megváltozik. A víz beszivárog a belső rétegbe, ezzel pedig elnehezíti és gyengíti a hajat. A hajszálak akár a saját súlyuk 30%-át is képesek felszívni, és minél tovább maradnak nedvesek, annál inkább elnehezülnek. A folyamatos nedvesség és lassú száradás tehát roncsolja a haj szerkezetét, és visszafordíthatatlan károsodást okozhat.
Samponozás és balzsamozás után itassuk fel a felesleges vizet egy frottír vagy mikroszálas törölközővel. Figyeljünk arra, hogy ne dörzsöljük a hajunkat, mert a durva mozdulatok megtörhetik a gyenge hajszálakat. Ennél a lépésnél használhatunk hővédőt is a fokozott védelemért.
Miután a hajat egy széles fogú fésűvel vagy bontókefe segítségével kifésültük, használjunk hajszárítót alacsony hőfokon. Ha lehet, tartsuk a fúvókát körülbelül 25 cm távolságra a hajszálaktól, és mozgassuk folyamatosan. A hőmérsékletet csak azután növeljük, amikor a haj már legalább 90%-ban megszáradt.
A fényesség eléréséhez az a titok, hogy a hajszálakat egy irányba simítjuk. Használjunk olyan hajszárítót, amelynek precíz fúvókája van, a levegőt pedig mindig irányítsuk lefelé. Ha körkefével feszesen tartjuk a tincseinket, a hajszárítót pedig lefelé irányítva használjuk, akkor kifogástalanul fényes és csomómentes eredményt érhetünk el.
A szárítás végén fontos, hogy hideg levegővel rögzítsük a frizurát. Ez lezárja a haj belső rétegét, ezzel rögzíti a frizurát és megtartja a fényt.
Forrás: vogue.com