×

Karácsonyi filmajánló: ezek a mi személyes kedvenceink

ENGLISH VERSION IS AVAILABLE
by
2023. 12. 22.

Két nap van karácsonyig, de te még nem tudtad átadni magad az ünnepi hangulatnak? Aggodalomra semmi ok! Ez a karácsonyi filmajánló segíthet az átszellemülésben!

Bármennyire is elcsépelt, valóban ez az év legszebb időszaka! Egyszerűen nincs is jobb annál, mint lelkesen készülni a karácsonyra: karácsonyi zene szól éjjel-nappal, elkezdődik az ajándékok beszerzése, a fahéj és alma illata lepi el a lakást, és persze elhagyhatatlanok a karácsonyi filmek is! Most egy igazi karácsonyi filmajánlóval készültünk nektek, amelyben összegyűjtöttük a mi abszolút kedvenceink, és amelyek garantáltan ünnepi hangulatba tesznek!

A social media manager, Niki kedvence: Holiday

A sort meg is kezdeném az én hatalmas kedvencemmel. Valószínűleg senki számára sem ismeretlen Nancy Meyers klasszikusa, a Holiday, egyszerűen nem lehet úgy tévézni a karácsonyi időszakban, hogy legalább egyszer ne fussunk vele össze valamelyik csatornán. De ha mégsem vagytok tisztában a történettel, itt egy rövid összefoglaló: két fiatal nő (Amanda és Iris), két összetört szív, mindketten menekülni szeretnének jelenlegi élethelyzetükből. Így bukkannak rá egy házcsere oldalra, és így kerül Amanda az angol kisvárosba, Surry-be, Iris pedig Los Angelesbe. Innentől kezdve sorra jön a romantika, bonyodalmak, szívfájdalmak, de a végén természetesen a happy end. És hogy miért is imádom ennyire ezt a filmet? Először is, mert Hans Zimmer szerzeményei valami elképesztőek. Másodszor, meggyőződésem, hogy előző életemben én is egy angol kisvárosban éltem. És végezetül, Jude Law. Ehhez nincs is mit hozzáfűznöm.

karácsonyi filmajánló

Kép: Mafab

A főszerkesztőnk, Dia kedvence: Abigél és Anne

Ha karácsonyi filmekre gondolunk, akkor a karácsonykor vetített szokásos filmekre vagy a tipikus, karácsonykor játszódó filmekre gondolunk? Mert nem tudom, hogy az Abigél és az Anne (a Zöld Oromból, nem az új netflixes förmedvény) mennyire karácsonyi, de hogy ezek minden télen odaszögeznek a tévéképernyő elé, az biztos. Abigélt könyvben szerettem meg, és bár nyilván nem adja vissza teljesen a történet mélységeit a vászon, a szereposztás és persze Szabó Magda alaptörténete egy olyan nosztalgiát kölcsönöz neki, ami miatt nem lehet nem szeretni. A másik pedig egy minisorozat azokból az időkből, amikor a minisorozatok még a fasorban sem voltak. De gyerekkorom óta abban az időben, azon a helyen szeretnék élni, akkor is, ha az időutazás nem lehetséges.

karácsonyi filmajánló

Kép: popkult.hu

A senior pénzügyi manager, Brigi kedvence: Rossz anyák karácsonya

Nekem nagy kedvencem a Rossz anyák karácsonya, minden évben, amikor megy a TV-ben, egyszerűen muszáj megnézem. Megvan az az érzés, amikor karácsonykor egyszerűen minden a feje tetejére áll? Ajándékvásárlás, sütés-főzés, takarítás, gyerekek. A történet három anyáról szól, akik elhatározták, hogy ez a karácsony más lesz. Szembe mennek minden elvárással, és ha úgy vesszük, magasról tojnak a karácsonyi hagyományokra: a lényeg, hogy minél egyszerűbben és könnyebben megússzák az ünnepi felhajtást. A saját anyáik felbukkanására azonban nem számítanak, akik pedig szigorúan ragaszkodnak minden egyes hagyományhoz. Innentől kezdődik csak az igazi felhajtás! Szerintem nagyon vicces és kedves film ez, valahogy lazán adja át a családi karácsonyok megőrüléses feelingjét!

karácsonyi könyvajánló

Kép: Mafab

A pénzügyi manager, Dorka kedvence: Reszkessetek, betörők! 

Nálunk családi hagyomány, hogy karácsonykor megnézzük a Reszkessetek, betörők!-et, ez egyszerűen hozzátartozik az ünnepi élményhez. Imádom az egész film hangulatát, a történetét és a klasszikus poénokat. Számomra ez a filmsorozat egyenlő az azonnali karácsonyi hangulattal! Gondolom, a történetet senkinek sem kell bemutatnom, ha még nem láttad a filmeket, akkor ezt azonnal pótold! És akkor a végére egy kis klisé, hogy mégis miért elengedhetetlen minden évben: egyszerűen nincs karácsony Kevin nélkül!

Kép: Mafab

Borítókép: Mafab